Videó: A Földön Az American Bouldering Series - Matador Network-nél

Videó: Az értelmes úriember (parody) 2024, Lehet
Anonim

Mászó

Image
Image

Caroline Treadway Matadornak fotós képet ad Amerika legnagyobb szikladarab-versenyéről.

A meleg, szeles, február 12-én egy tömeg duzzadt a Scarpa raktár előtt Boulderben, hogy megnézzék az ABS Nationals utolsó fordulóját, az USA talán a legnagyobb sziklás versenyét. Amikor 19 órakor kinyílt az ajtók, a tömeg kiszivárgott, és a nézők megragadták az ülések megragadását.

Image
Image

Alex Johnson a negyedik lett a nők körében.

Fotó: Caroline Treadway

Kifejezetten az esemény számára készült, mintás spotlámpa szivárvány söpörte át a lebegő rétegelt lemez falait, és a DJ dallatokat pumpált, miközben az utolsó versenytársak elszigeteltségbe sodródtak.

2011-ben az USA Hegymászás és az NE2C - az Egységes Boulder Bajnokság mögött álló promóciós cég - egyesítette erőit az ABS előállításához. Ebben az évben a zeneszerző először került online közvetítésre, így azok a nézők, akik nem tudták eljutni Boulderbe, megnézhetik az akciót.

Pete Ward, a NE2C társproduktora elmondta, hogy büszke az együttműködésre. „Nagyon jó, hogy megvan az a közös elképzelés. Úgy gondolom, hogy a partnerség szelleme a jövő a hegymászás számára. Jó a sportolóknak, jó a szponzoroknak, jó a sportnak.”

Fotósként elég szerencsés volt, hogy a teljes eseményt a színfalak mögül néztem. A péntek reggeli selejtező fordulóban a férfiak pályája 47-ről 24-re, a nők pedig 31-ig 23-ra szűkült. A szombati elődöntők tovább melegítették a medencét nyolc férfi és hét nő számára, akik továbbjutottak a döntőbe.

A szombat esti döntő végére két nyertes kiemelkedett: kanadai Sean McColl és Boulder helyi Alex Puccio.

Image
Image

Az ABS Nationals férfi győztese, Sean McColl a 3. helyezett férfiak győzelmét küldte

McColl lenyűgözően sima, erőteljes előadással rázta meg a férfi pályát.

McColl jól mászott a korábbi versenyeken, de ezen a hétvégén tűz volt. Mielőtt a döntőbe jutott, magabiztosnak, mégis megalapozottnak tűnt.

„Az elmúlt négy, öt hónapban ettől a kompozitótól edzek.” - mondta McColl izo, amikor levette a fejhallgatót. „Jól éreztem magam a selejtezőkben, még jobban a félig, és remélem, hogy jól érzem magam a döntőben.” Azt hiszem, Sean a végére elég jól érezte magát.

Image
Image

Daniel Woods az ABS Nationals elődöntőjében versenyez.

A szokatlan csavarral a Daniel Woods védő bajnok az elődöntők után a tizedik helyre csúszott be, hiányozva a döntőből, és nyitva hagyva az ajtót az új versenytársak számára. Daniel azt mondta, hogy először zavarba ejtették, de lelkesek voltak, hogy lehetőséget kapjanak a verseny megfigyelésére.

"Még csak az év eleje" - mondta. "Nem tudsz legyőzni magad egy kötelezőnél."

Image
Image

Alex Puccio után versenytársak, Payne és Johnson fogadják őket

villog a végső női probléma. Fotó: Caroline Treadway

A nők döntőinek mezõje erõs volt, a szokásos gyanúsítók diadalmirata vezette: Angie Payne, Alex Johnson és Alex Puccio. Johnson, aki éppen visszatért egy sziklás útból Kaliforniába, a püspökbe, azt mondta, hogy nem edzett a belsejében, de mégis erős volt.

"A döntőbe jutni nagyon jó" - mondta, miközben elszigetelten melegszik. "Ez után nem igazán lehet rosszul menni."

Image
Image

Angie Payne (ötödik) a nők döntőjében - Fotó 3: Caroline Treadway

Angie Payne izgatott volt, ám egy kicsit remegő lett a döntőbe. "Ideges vagyok, mert valójában képztem, tehát több elvárásom van, ami soha nem jó" - mondta.

Puccio viszont ugyanolyan nyugodtnak tűnt, mintha csak egy új edzésnap lenne. Könnyedén és magabiztosan felmászott, és minimális erőfeszítésnek tűnt.

Összességében nagy energiájú hétvége volt - nem tudom megvárni a következő évet.