Vancouveri Olimpia Roundup: 1. Hét - Matador Hálózat

Videó: Vancouveri Olimpia Roundup: 1. Hét - Matador Hálózat

Videó: Round up starter стр 1- 5 2024, Március

Image
Image

Fotó: Adrian 8_8

Egy hét telt el a Vancouver 2010-es téli olimpia megnyitó ünnepsége óta. Ha fontosabb ügyekhez (például zuhanyozáshoz) kellett elcsúsznia a tévékészülékéből, íme néhány címsor, amelyeket elmulaszthatott.

-A játékok szomorúan kezdődtek, Nodar Kumaritashvili, egy grúz luger halálával, aki egy gyakorlati futam során halt meg, miután a fejét acéltartóra csapta. Az NBC betiltotta az ütközés grafikus videofelvételét, miután néhány ember megkérdezte, hogy erkölcsi-e a hálózat sugárzása.

–Németország Tatjana Huefner nyerte az aranyat a kalandos női egyéni versenyekben, ausztráliai Nina Reithmayer lett a második, a német Natalie Geisenberger pedig a harmadik.

-Maelle Ricker aranyozott a snowboard-kereszten, és lett az első kanadai nő, aki aranyérmet nyert az otthoni olimpián. Deborah Anthonioz (francia) ezüst, svájci Olivia Nobs pedig bronzot nyert. Az amerikai Lindsey Jacobellis, aki kedvelt aranyat nyerni, még a negyedikbe sem jutott.

Image
Image

Fotó: Brooks Elliott

–A férfi időjárás változása miatt a norvég Ole Einer Bjoerndalen kilencedik olimpiai érme a 17. helyre esett. A francia Vincent Jay aranyat vett, norvég Emil Hegle Svendsen ezüst, a horvátországi Jakov Fak pedig bronzot.

-Japán Aya Yasuda-t a túlsúly miatt kizárták a katonaságból. A felszerelésének tömege és a téves számítás miatt kevesebb, mint egy font volt, egy túllépésnél.

–A dél-koreai Sang-Hwa Lee aranyat nyert a nők 500 m-es sebességkorlátozásában, megverve a Jenny Wolf német világrekordot. A kínai Wang Beixing bronzolt. Egy másik dél-koreai Tae-Bum Mo vette az aranyat a 21. születésnapján rendezett férfi versenyen.

–Kína uralta a páros műkorcsolyázást, Shen Xue és Zhao Hongo aranyat, Qing Pang és Jian Tong pedig ezüstöt. Aliona Savchenko és Robin Szolkowy volt német bajnok bronzot nyert.

-Evan Lysacek aranyat nyert a korcsolyázásban, és 1988-ban Brian Boitano óta lett az első amerikai, aki Oroszország Evgeni Plushenko és japán Daisuke Takahashi ezüstöt és bronzot vette.

–Svédország síelői aranyat hoznak. A síugró, Simon Ammann szombaton vette az első aranyat, majd az első olimpiai Dario Cologna követte, aki hétfőn freestyle terepfutamot nyert. Didier Defago ugyanazon a nappal korábban nyerte meg a férfi lejtős versenyt.

–A kanadai női jégkorong-csapat lezárta az ellenfeleket, olyan győzelmekkel, mint 18-0 Szlovákia ellen, 10-1 Svájc ellen és 13-1 Svédország ellen. Diadalmát kritikával szembesülnek, néhány ország azt mondja, hogy a kanadaiaknak kegyelmesebbnek kell lenniük az ellenfelekkel szemben, hogy ne akadályozzák meg más csapatokat.

Image
Image

Fotó: Brendan Lally

–A kanadai férfi jégkorong-csapat szintén jó indulást mutatott, kedden 8: 0-ban verte meg Norvégiát.

-Latvia Haralds Silovs története azért történt, hogy egy napon két különböző versenyen versenyeztek. Silovs korcsolyázott a férfiak 5000 méterén Richmondban a hosszú pályán, majd negyedik lett a rövid pálya B döntőjében, a Vancouver-i Pacific Colosseumban.

–Az Egyesült Államok öt aranyéremmel rendelkezik. A legmeglepőbb győztes a síelő Lindsey Vonn volt, aki az első amerikai, aki aranyat nyert a nők lejtőjén, annak ellenére, hogy a lábszár sérülése csak két héttel a játékok előtt történt. Hannah Kearney moguls síelő nyert a női freestyle stílusban, legyőzve a kanadai Jenn Heilt, aki 2006-ban nyert és várhatóan ismét nyer.

A férfiak rendezvényein Shani Davis aranyat vett az 1000 méteres sebességmérőben, míg Seth Wescott nyerte a férfi snowboard keresztet. Shaun White snowboardos nyert a halfpipe versenyen, de megvárta a győzelmét, hogy kihúzza legújabb trükkjét, a Double McTwist 1260-at.