A Berlini Eladó Hitler Festményeket Hamisként Emlegették El

Tartalomjegyzék:

Videó: A Berlini Eladó Hitler Festményeket Hamisként Emlegették El

Videó: Tégláról téglára Így készült a Berlini Fal 2024, Lehet
Anonim

hírek

Image
Image

Frissítés: Az eredeti közzététel óta a berlini rendőrség megragadta a festményeket, és azt hitte, hogy hamisak. A berlini rendőrség tweetelt, hogy nyomozást indítottak a „csalási kísérlet” és a „dokumentumok hamisításának” ügyében. Nem tartóztattak le.

Azok, akik kevésbé foglalkoznak a művészi minőséggel és inkább történelmi jelentőséggel bírnak, hamarosan licitálhatnak ezekre a náci volt diktátor, Adolf Hitler festményeire. A 20. század elején, amikor Hitler még mindig törekvő művész volt, ezek az akvarellek három bucolikus jelenetet ábrázoltak: hegycsúcsokat, csendes folyókat és egy embert, aki nyugodtan ül egy hajló fa alatt. Az árverezők szerint a festményeknek nincs művészeti értéke, ám ezer euróért eladhatják a művész hírhedtsége miatt.

Image
Image

Fotó: Kloss Auktionshaus

Heinz-Joachim Maeder, a berlini Kloss aukciós ház szóvivője azt mondta a Reutersnek: „Ha sétálsz a Szajnán és látsz 100 művészt, akkor a 80 jobb lesz. Ezeknek az objektumoknak az értéke és a média iránti érdeklődés az alján lévő név miatt van."

Az I. világháború előtt Hitler festőként próbált megélni Münchenben, tucatnyi képeslap és festmény előállításával. A művészvé válásának álmát azonban megbuktatta, amikor kétszer sikertelen volt a bécsi képzőművészeti akadémia felvételi vizsgaán. Habár Hitler később elrendelte művei megsemmisítését, több száz még létezik, amelyek közül sok az amerikai hadsereg birtokában van. Mások az egyének és a múzeumok magángyűjteményeiben élnek.

Hitler painting of a river
Hitler painting of a river
Image
Image

Fotó: Kloss Auktionshaus

2014-ben a müncheni nyilvántartó iroda akvarellje 148 000 dollárért, 2009-ben pedig 13 festménygyűjtemény 147 000 dollárért került eladásra.

Noha sok művészeti gyűjtő elkerülheti ezeket a festményeket, mind minőségi hiányuk, mind tragikus társulásuk miatt, erőteljes kereslet várható ezekre a művekre. Jelentések szerint az Egyesült Királyságban, Skandináviában, az Egyesült Államokban és Oroszországban az ajánlattevők nagy érdeklődéssel bírnak.

Image
Image

H / T: BBC

Ajánlott: